V sobotu 3. 6. 2017 se uskutečnil první volný závod MiniCrossu s pejsky, který byl z původního termínu odložen kvůli zaplavení trasy. Počasí nám přálo a tak si účastníci mohli užít krásu přírody v Poodří ve Studénce. Trasa vedla částečně NS Kotvice a částečně NS Školní. Závodníci si tak mohli prohlédnout zajímavá zákoutí řeky Odry, staré meandry a rybníky Podlážka a Horní rybník.

Vybaveni repelenty jsme se nenechali překvapit přemnoženými komáry. Během celé akce vládla pohodová a přátelská atmosféra. Mezi čtyřnohými účastníky bylo i štěňátko Yuki plemene Švýcarský ovčák, či seniorka Tessi plemene West teriér. Ze známých plemen se zúčastnila také Jack Russell teriérka Mendy s p. Danielem Lukáčem, který pomáhal s organizací a kterému bychom tímto rádi poděkovali.

Jako první do cíle doběhli Veronika Morávková a Ťapka. Na druhém místě se umístily Denisa Ondričková s Miou a třetí místo získala Jana Bláhová s Archiem. Vítěze jsme vyznamenali diplomy a odměnili cenami.

Děkujeme všem účastníkům a všem, kteří se na akci podíleli.

Renáta Světlíková

1. ročník MiniCrossu s pejsky

Rozhodli jsme potěšit milovníky pejsků a psích sportů :) V sobotu 3. června pořádáme 1. ročník MiniCrossu s pejsky v krásné krajině Poodří ve Studénce. Zájemci se nemusí předem přihlašovat. Trasa je dlouhá 4,6km a částečně vede NS Kotvice a NS Školní. Závod je brán volnou formou, bez měření času, trasu můžete zaběhnout nebo jen projít. Pejsci musí mít povinné očkování. Nutné je vést psa na vodítku. Během celé akce předcházejte možným konfliktům mezi pejsky. Pro zúčastněné máme v cíli připravenou malou odměnu.