Jarní prázdniny na statku

V ROCE 2016 SE JARNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR NEKONÁ!!

 

Příměstský tábor

JARNÍ PRÁZDNINY NA JAROŠOVĚ STATKU

9. - 13. 3. 2015

 

Téma:

Hlavním tématem tábora je poznávání přírody, zvířat (koní, poníků a dalších zvířátek) a pohybové aktivity. Děti se dozví, jak se o koně starat, jak je čistit, co vše koně a ostatní zvířátka z naší minizoo potřebují ke spokojenému životu. Péči o koně si také sami vyzkouší, stejně jako nejkrásnější pohled na svět – pohled z koňského hřbetu. Tábor je určen pro děti ve věku 7-15 let, mladší děti po konzultaci s rodiči.

 

Program:

Do programu je zařazena jízda na koních a ponících vedených vodičem v kroku, dále pak seznámení s dalšími zvířátky na statku – holandskými minikozičkami, králíky, kočkami, morčátkem, činčilami a fretkami, o které se pomohou starat a zábavnou formou se tak dozví spousty informací, co je pro tato zvířátka dobré, jak vypadají a jak se chovají. Součástí každého dne budou také pohybové aktivity vedené lektorem, ke zlepšení kondice dětí.  V neposlední řadě se mohou těšit  na spoustu her a poznávání nových kamarádů a kamarádek.

 

Předpokládaný harmonogram dne:

           08:00    sraz na Jarošově statku

08:00 - 08:30    zábavná ranní rozcvička, zahřátí a protažení

08:40 - 11:30    péče o poníky a zvířátka v minizoo, svačina, tvořivé dílničky

11:30 - 13:00    oběd, odpočinek, povídání o koních, zvířatech a o tom, co potřebují ke spokojenému životu 

                       a jak se k nim chovat

13:00 - 13:30    odpolední pohybové aktivity

13:30 - 16:00    aktivity s koňmi a poníky - čištění, sedlání, vodění a ježdění, svačina, hry, soutěže, 

                       procházky

           16:00   vyzvedávání dětí z tábora

 

Vyhrazujeme si právo měnit harmonogram podle aktuálního počasí.

Většina aktivit bude probíhat na Jarošově statku, pro případ nepříznivého počasí máme pro aktivity s koníky k dispozici menší krytou jízdárnu, ale pokud by byla velká zima a vytrvale pršelo, přemístili bychom se do klubovny na zámku a aktivity přizpůsobili počasí.

 

Stravování:

Obědy jsou zajištěny v ZŠ TGM Studénka, kam budeme s dětmi chodit. Svačinky si nosí děti samy. Je zajištěn pitný režim (čaj, minerálka)

 

Cena:

Cena za celý pětidenní turnus je 1.950 Kč a nevratná záloha je 500 Kč. V ceně tábora jsou kromě programu zahrnuty teplé obědy, pitný režim, jízda na koni a zapůjčení bezpečnostní vesty a přilby.

 

Přihlášky a platby:

Přihlášky, zálohy a platby můžete odevzdávat v areálu Jarošova statku, případně po dohodě zaplatit bankovním převodem na náš učet 3817394319/0800. Do zprávy pro příjemce napište TÁBOR - jméno a příjmení dítěte.

Za přihlášené dítě se považuje to, které má odevzdanou vyplněnou přihlášku a zaplacenou zálohu nebo celou částku.

 

Kapacita:

O účasti dítěte rozhoduje termín odevzdání přihlášky a uhrazení zálohy.

 

Co s sebou?

Oblečení

Prosím, zvolte vhodné sportovní oblečení a obuv podle aktuálního počasí, ne klouzavé šusťáky.

Boty

Dítě musí mít na nohou pevnou, uzavřenou obuv, kvůli bezpečnosti při jízdě nakoni i pohybovým aktivitám. S sebou také  gumové holínky (gumáky).

Kalhoty a tričko na převlečení

Je to kvůli tomu, aby se dětem neodíraly nohy o třmenové řemeny. Kalhoty by se neměly dětem vyhrnovat a neměly by být úplně tenké, nejlepší jsou silnější legíny či džíny přiléhavé u kotníků. Přibalte dětem na převlečení také tričko a mikinu.

Další

Pláštěnku,příp.deštník,gumáky, čepici,rukavice, pero, blok, papírové kapesníky.

Vhodná je rovněž vlastní jezdecká nebo cyklistická přilba (není podmínkou, zapůjčení je v ceně tábora).

 

Chování:

Pokud dítě poruší zásady slušného chování a bude se chovat nevhodně, bude na své chování důrazně upozorněno. Pokud se nevhodné chování bude opakovat, bude dítě z tábora vyloučeno bez možnosti jakékoliv náhrady. Rodiče budou o nežádoucím chování svých dětí dostatečně a včas informováni. Za nevhodné chování považujeme kouření (které je na táboře přísně zakázáno), požívání alkoholu či jiných omamných látek, vulgární nadávky, nedodržování instrukcí lektorů a asistentů (protože se jedná o prostředí, kde jsou živá zvířata, vyžadujeme kvůli bezpečnosti maximální pozornost v této oblasti).

 

DŮLEŽITÉ:

První den nástupu dítěte na tábor odevzdejte, prosím:

  • kopii průkazky pojišťovny
  • prohlášení o zdravotní způsobilosti dítěte, potvrzení o bezinfekčnosti (ne starší než 3 dnů) a souhlas rodičů.

upozornění: dovolujeme si Vás upozornit, že i přes nejlepší kontrolu a dozor může dojít k nepředvídané události. Proto prosíme, aby děti měly uzavřené vlastní úrazové pojištění, přestože to není podmínkou.

 

                                                 
Přihlásit se můžete na tel: 736 15 30 15, nebo na email  jarosuvstatek@seznam.cz

Přihláška

Prohlášení - Odevzdává se v den nástupu na tábor