HAPPY PONY

Ve školním roce 2016/2017 je aktivita Happy pony podpořena z dotace poskytnuté Moravskoslezským krajem v rámci projektu Podpora turistických oblastí Moravskoslezského kraje, dotační titul č. 1 Podpora agroturistiky. 

Více o projektu zde:  jarosuv-statek.webnode.cz/projekty/projekt-msk/

 


 

CO TO JE?

 
Příjemné a smysluplné trávení volného času s poníky a ostatními zvířaty v příjemném prostředí Jarošova statku, situovaného uprostřed krásné přírody Poodří. Tato aktivita je určena těm nejmenším dětem od 2 do 5 ti let (mladší děti dle individuální domluvy) a jejich rodičům, kteří zde nejsou jen pouhým dozorem nebo pozorovateli, ale aktivně se do programu zapojují a spolupracují s dětmi a lektorem.
 
 

CO JE CÍLEM TÉTO AKTIVITY? 

 
* Hravou a nenásilnou formou za využití animoterapeutických prvků podpořit u dětí lásku k poníkům a ostatním zvířatům na statku. 
 
* Přirozeným způsobem děti naučit, jak se mají ke zvířatům chovat, jak s nimi bezpečně manipulovat a komunikovat. Ukázat dětem, co všechno zvířata ke svému spokojenému životu potřebují.
 
* U dětí takto přirozeně rozvíjet empatické vnímání, sociální a komunikační dovednosti, zdokonalovat hrubou i jemnou motoriku a celkově tak pozitivně ovlivnit jejich vztah k přírodě.
 
* Umožnit dětem i rodičům prožít jedinečné společné chvíle strávené v kontaktu s poníky a ostatními 
zvířaty na statku.
 
 

NÁPLŇ PROGRAMU 

 
V rámci příjemné procházky po historickém areálu Jarošova statku se nejprve přivítáme se všemi zvířátky na statku a v průběhu našich setkání si vždy poutavou a hravou formou o každém z nich řekneme, co potřebuje ke šťastnému životu a prozradíme i nějaké zajímavosti. Děti si budou moci zvířátka hladit, čistit, naučí se s nimi správně manipulovat a pečovat o ně.
 
Péče o poníky 
Za pečlivého dozoru a asistence lektora si děti vyzkouší péči o poníka. Děti dostanou k dispozici dětské čištění (malé hřbílka, kartáče, hřebínky na hřívu) a pod vedením lektora si společně s rodiči vyzkouší poníky vyčistit.
Ti větší a zkušenější vyzkouší vodit poníky na vodítku.
 
Hra „Bobkování“ 
Dětem ukážeme, kde a jak koně a poníci bydlí a vysvětlíme jim, proč neumí chodit na záchod a musí se jim box pravidelně uklízet. Děti dostanou malá dětská kolečka a nářadí a vyzkouší si vyčištění boxu - místování.
 
Hra Vodička 
Dřevěnému koníkovi na pastvině je potřeba přinést vodu. Cesta na pastvinu však není jednoduchá a
s malým kyblíčkem naplněným vodou je potřeba překonat různé připravené překážky.
 
Jízda na ponících
Na závěr se všechny děti povozí na poníkovi přiměřené velikosti, který bude opatřen madly nebo malým dětským sedlem a povede jej zkušený asistent.
 
 
Pořadatelé si vyhrazují právo náplň programu upravit dle věku a schopností dětí, zájmu rodičů, počasí a z organizačních důvodů. V případě nepříznivého počasí bude Happy pony probíhat v malé haličce a vnitřních prostorách areálu.
 
 

CO S SEBOU? 

 
Doporučujeme vhodné pohodlné sportovní oblečení dle počasí, pevnou obuv a přilbu pro dítě (můžeme zapůjčit, popř. může být i cyklistická).
 
 
 
KDY?
 
Aktivita bude následně probíhat většinou jednou za 14 dní vždy v neděli.  Nejbližší termín bude vždy uveden v kalendáři na našich webových a FB stránkách, můžete si domluvit také zasílání této informace mailem. Je možné se účastnit pravidelně nebo dle možností občas.
 
 

CENA ZA 1 SETKÁNÍ: 130 Kč

Platí se hotově před zahájením aktivity. Prosíme, mějte připravenu přesnou částku.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Při první návštěvě je potřeba vyplnit přihlášku.      Přihláška ke stažení

Pro urychlení je dobré přihlášku vyplnit předem a přinést s sebou, nebo zaslat podepsanou mailem na jarosuvstatek@seznam.cz.

 

JAK SI ZAREZERVOVAT TERMÍN SETKÁNÍ?

Na každý termín je potřeba potvrdit účast zvlášť. Vybraný termín setkání, kterého se chcete zúčastnit, je tedy třeba si dopředu zarezervovat zasláním mailu na adresu  jarosuvstatek@seznam.cz

 

POZOR! POČET DĚTÍ NA KAŽDÉM TERMÍNU JE OMEZEN!

Každého z termínů setkání se může zúčastnit maximálně 10 dětí. Je to z důvodu zachování kvality a bezpečnosti. Rozhoduje tedy pořadí došlých mailů s rezervací termínů. Rezervace na daný termín je možné přijímat vždy do pátku do12:00 před termínem konání aktivity.

 

 

 Těšíme se na setkání :)